Avrupa İyi Uygulama Örnekleri Yarışması

Bunu Paylaş:

Bilindiği üzere, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, iş sağlığı ve güvenliği konularında uluslararası birçok kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kurumlardan birisi de Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’dır(EU-OSHA).

EU-OSHA tarafından 2018-2019 yıllarını kapsayacak şekilde yürütülen kampanyanın konu başlığı “Sağlıklı İşyerleri Tehlikeli Maddeleri Yönetir”dir. Söz konusu kampanya kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerden biri de işyerlerinde iyi uygulamaların özendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen “Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışması”dır.
AB ülkeleri dahil 29 ülkeden farklı büyüklüklerde birçok işletmenin katıldığı Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışmasına ülkemiz genelinde katılım sağlanması büyük önem taşımaktadır. Tehlikeli maddelerin yönetimi hususunda örnek bir yaklaşım ortaya koyacak olan aynı zamanda geleceğe yönelik sağlık ve güvenlik politikaları geliştirmesinde yardımcı olacak iyi uygulamaların değerlendirilmesi neticesinde seçilen en iyi iki örnek EU-OSHA’ya gönderilecek ve ülkemizi Avrupa çapında temsil etme fırsatı yakalanmış olacaktır. Yarışmaya katılacak uygulamalarda aranan nitelikler ve detaylar için aşağıdaki linklere bakılabilir.

Kampanya ve yarışma ile ilgili detaylar için tıklayın.
2016-2017 döneminde kazanan uygulamalar için tıklayın.

Avrupa İyi Uygulama Örnekleri Yarışması’na katılmak isteyen işyerlerinin; Türkçe ve İngilizce başvuru formlarını doldurması ve iyi uygulamaya örnek olacak video, fotoğraf vb. gibi ekleri ile beraber 30.09.2018 tarihine kadar EU-OSHA’nın ulusal odak noktası olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir. Başvuru dosyasının elektronik kopyası ise aynı tarihe kadar [email protected] e-posta adresine gönderilmelidir.

 

basvuru formu turkce

basvuru formu ingilizce

Gönderi Adresi:

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

Emek Mahallesi 17. Cadde No: 13 Pk: 06520 Emek / ANKARA