İGU ve İşyeri Hekimi Belge Vize İşlemleri

Bunu Paylaş:

işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin vize işlemleri 20.07.2013 tarihli ve 28713 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkındaki Yönetmelik” ile 29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” kapsamında yürütülmekte olup, söz konusu Yönetmelikler uyarınca işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin beş yılda bir vize ettirilmesi zorunludur. Vize işlemi için herhangi bir eğitim, sınav vb. süreci gerekmemektedir.

Vize süreci için takip edilecek yol:

25.06.2018 tarihi itibariyle İSG-KATİP’te revizyona gidilmiş olup artık vize işlemlerine ilişkin başvuruların anılan program üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasına olanak sağlanmıştır. Vize işlemi için herhangi bir dilekçe ve evrak gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.
Sistem üzerinden vize başvurularının nasıl yapılabileceği aşağıdaki rehberde görsellerle açıklanmış olup “Vizeler” butonunun aktif hale gelmesi için öncelikle “Sertifikalar” bölümünden vize yaptırılacak belgenin seçilmesi ardından sağ tarafta çıkan sertifika türü ve bilgilerinin yer aldığı satırın seçilerek mavi renge dönmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Profesyoneller vize başvurularının durumunu yine aynı “Vizeler” ekranı üzerindeki “Başvuru Aşaması” bölümünden takip edecek olup başvurusu uygun bulunanların kimlik bilgileri Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına bildirilecek ve TC kimlik numaralarına borç çıkacaktır. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı diğer kurum ödemelerinden de yapılabilmektedir. Belge vize ücretleri 1.1.2019 tarihi itibariyle 130-TL’dir.  Adaylara gerekli bildirimler başvuru yaptıkları ekran üzerinden yapılacak olup ilave bir bilgilendirme yapılmayacaktır.

Ücret yatırıldıktan sonra birkaç gün içinde yenileme işlemi kendiliğinden tamamlanacak ve belge ücret yatırıldığı tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerli olacaktır. Dekontların gönderilmesi gerekmemektedir.

İGU İş Güvenliği Uzmanı İşyeri Hekimi Belge Vize İşlemleri için tıklayın1 Response

  1. Hakkı kanatli dedi ki:

    230/88 isyeri hekimligi vize yenileme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir